Menu Zavrieť

Farebnosť hlinikových okien a dverí

Aj hliníkové okná a dvere môžu byť farebné..

Hliníkové okná a dvere sú na trhu suverénne najkvalitnejšie. Majú dlhú životnosť, sú pevné a najmä majú skvelú tvarovú stálosť. Navyše sa perfektne hodia pre veľké sklenené plochy a nadrozmerné konštrukcie.

Hliníkové okná patria medzi najdrahšie a traduje sa, že nemôžu byť moc farebné. To však nie je pravda. V dnešnej dobe už môžete vyberať z mnoho farebných dekorov a odtieňov RAL, či už v hladom, alebo v štruktúrovanom prevedení. Hliníkové okná môžu vypadať na prvý pohľad dokonca i ako drevené.

Farebné fólie a laky

K nafarbeniu hliníkových okien, ktoré sú prirodzene matne strieborné, sa používajú špeciálne laminované fólie a laky. Tieto fólie a laky sú stálofarebné a extrémne odolné proti vetru, slnku, dažďu a vôbec proti všetkým poveternostným vplyvom. I preto sa hliníkové okná používajú pri ozaj vysokých budovách a tam, kde sú nepriaznivé podmienky. A tiež sa hliník často používa u administratívnych budov, komerčných objektoch a moderných novostavbách.

Dekory a farebné prevedenia hliníkových okien

Každý výrobca ponúka najrôznejšie škály farebných možností. Okrem základného vzorkovníka farieb RAL je možné si vyberať i dekory s imitáciou dreva, ktoré sú v poslednej dobe veľmi populárne. Medzi obľúbené farby patrí čisto biela, strieborná, oceľová, rôzne odtiene modrej, ale tiež šedá, hnedá alebo čierna. Z drevených dekorov si môžete zvyčajne vybrať varianty mahagón, dub, orech, čerešňa, sosna, antický či zlatý dub a iné dekory.

Pravdou však je, že najobľúbenejšie sú klasické šedé, strieborné a antracitové farby, ktoré ladia k minimalistickému vzhľadu moderných stavieb.

Pred kúpou okien a dverí si zájdite priamo k výrobcovi

Určite sa vyplatí pozrieť sa na vybranú farbu hliníkových okien osobne. Rovnako je najlepšie nakupovať od firmy, ktorá okrem lákavých internetových stránok samotné okná a dvere aj vyrába. S Výrobcom okien sa môžete poradiť a hlavne uvidíte, že farby okien sú v skutočnosti trochu iné, ako ste videli na internete. Keď uvidíte reálne farebné vzorky, ľahšie sa rozhodnete, ktoré chcete.

Pokiaľ vás zaujali naše produkty, kontaktujte nás.