Menu Zavrieť

Novinka v posuvných dverách, Elegantné a modrené dvere SYNEGO SLIDE

Odskočno - posuvný systém SYNEGO Slide

SYNEGO SLIDE novinka veľkoformátových posuvných dverí

Konštrukcia je v tomto prípade podobná HS portálu, a vychádza zo štandardného profilového systému SYNEGO (konštrukčná hĺbka krídla 80 mm). Cieľom je osloviť potenciálnych zákazníkov, ktorí tužia po HS portáli, ale ich finančný rozpočet je nižší. Ako to funguje?

V prvej fáze otvárania sa SYNEGO SLIDE (odskočno – posuvný systém) chová čiastočne ako PSK. To znamená, že krídlo musíte vysunúť, ale v tomto prípade iba o jeden centimeter. Krídlo sa tak dostane na koľajnicu, po ktorej sa pohodlne odsunie nabok, čiže v druhej fáze sa systém správa ako klasický HS portál. Pevná časť systému, za ktorú zabieha posuvné krídlo pri otvorení, je ukončená bežným stĺpkom zo systému SYNEGO. Vďaka tomu bola dosiahnutá väčšia presklená plocha u pevnej časti, čo ocenia hlavne zákazníci, ktorí si potrpia na dizajn.

Dobrou správou je, že SYNEGO SLIDE tesní rovnako ako PSK systém a používa štandardné zasklenie (hrúbky až 51 mm). Systém vykazuje veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti, hodnota Uf je do 1,2 W/m2K. Keďže hmotnosť skla pri pohybe bude „držať“ koľajnica, môže si SYNEGO SLIDE dovoliť výrazne väčšie rozmery prvkov ako PSK. Na šírku môže krídlo mať až 2 metre a na výšku do 2,5 metra, s maximálnou hmotnosťou 200 kg.

SYNEGO SLIDE má ešte jednu zaujímavú výhodu, otvára totiž možnosť kašírovania celého profilu, čo ocení každý, pre koho je detail dôležitý. Na výber je kompletná kolekcia farebných odtieňov a dekorov KALEIDO, vrátane KALEIDO WOODEC. Výnimkou nie je ani hliníkové obloženie.

Prezentáčné video REHAU SYNEGO SLIDE - vysvetlenie pricípu pohybu