Menu Zavrieť

o spoločnosti

Spoločnosť MC plast, s.r.o

Naša spoločnosť MC plast, s.r.o. si dlhoročným pôsobením na trhu od roku 2003 získala mnoho spokojných zákazníkov a tým sme sa zaradili medzi kvalitné a prosperujúce firmy. Hlavnou činnosťou našej spoločnosti bola a je montáž a výroba plastových okien a dverí a neskôr aj výroba hliníkových okien a dverí, a predaj doplnkov súvisiacich s oknami. Sme výrobcami plastových a hliníkových okien a dverí. 

Plastové okná a hliníkové okná, dvere a posuvné systémy PSK Portál a HST Portál vyrábame z nemeckého plastového profilového systému REHAU a z belgického hliníkového systému deceuninck. 

Hoci vývoj napreduje a dnešné okná sú dokonalejšie ako tie spred 5 až 10 rokov, musíme si uvedomiť, že schopnosť tepelnej izolácie obvodových stien stavby je zhruba štvornásobne vyššia ako pri oknách. Okno teda ostáva slabinou v tepelnom plášti budovy. Tlak na znižovanie spotreby energie ovplyvňuje aj štandardné požiadavky na stavebné konštrukcie. Nevyhli sa tomu ani okenné konštrukcie a preto naša spoločnosť už dnes bežne ponúka zasklenie izolačným trojsklom, v kombinácii s kvalitným plastovým a hliníkovým profilom, čo má výrazný vplyv na zníženie úniku tepla.

V súčasnosti sa na trhu venujeme najmä výrobe a montáži okien do novostavieb a rekonštrukciám rodinných domov, a to dodávkou okien a dverí z plastového profilového systému REHAU GENEO 86, a hliníkového profilového systému deceuninck DECALU 88, ktoré sa v súčasnosti na trhu radia medzi systémy s  najlepšími parametrami (tepelnoizolačné vlastnosti, statika okien, doplnkové profily). Podľa požiadaviek zákazníkov vyrábame samozrejme aj okná z iných profilových systémov, ktoré ponúkajú spoločnosti REHAU a deceuninck. 

Ing. Marián Cesnek
konateľ spoločnosti