Menu Zavrieť

Tieniaca technika

Tieniaca technika - Rolety

  • Predokenné rolety sa montujú z vonkajšej strany okien a predstavujú najúčinnejšiu ochranu pred slnkom tým, že vytvárajú bariéru zabraňujúcu dopadávaniu slnečných lúčov na okenné sklá. 
  • V zatiahnutom stave, alebo za chladného počasia dokonca výrazne šetria tepelnú energiu a zvukovo izolujú. Sú dokonalou ochranou nielen proti poveternostným vplyvom, ale aj ochranou súkromia a bezpečia.
  • Rolety dodávame s lamelami z AL a PVC. Spoľahlivejšie a trvácnejšie sú AL (hliníkové) lamely roliet, lacnejšou alternatívou sú lamely z PVC. Hliník lepšie odráža slnečné lúče a viac odoláva zmenám teploty. 
  • Účinnejšie sú lamely, ktorých dutinky sú vyplnené polyuretánom, aby lamely aj tepelne a zvukovo izolovali.
  • Podľa odborníkov a špecializovaných výrobcov roliet, rolety odrážajú 90 % tepelného žiarenia a 95 % svetla, teda nimi nielen zatieňujete, ale aj zatemňujete.
  • Pri neodbornom návrhu a následne montáži roliet môžu vzniknúť tepelné mosty, preto je dôležitá ich správna montáž a technická príprava a to už pri návrhu samotných okien.
  • Lamely predokenných roliet sa dajú nastavovať a tým umožňujú reguláciu množstva svetla prúdiaceho dovnútra. Pri ich vyťahovaní sa navíjajú do špeciálnej skrinky, a to buď ručne alebo motorovým pohonom (vypínač, diaľkové ovládanie).
Vonkajšie žalúzie Z90
Poznámka k novostavbám rodinných domov, bytov, prípadne objektov Pri možnosti dostatočnej technickej prípravy počas realizácie stavby, návrhom a rozmermi okien, ich samotným osadením môžeme navrhnúť vonkajšiu žalúziu a roletu s vodiacimi lištami, ktoré budú zapustené do špaliet okna, čo vytvára pozitívny architektonický prvok tohto detailu. Okrem tohto detailu môžeme v predstihu navrhnúť a dohodnúť i viac technických detailov, ktoré majú vplyv na správnu funkciu a vzhľad roliet a žalúzii.