Menu Zavrieť

Exterierové žalúzie Z90

Vonkajšie žalúzie

  • Na rozdiel od roliet majú nastaviteľné lamely, prostredníctvom ktorých odrážajú priame slnečné lúče a zabraňujú tak prehrievaniu interiéru, slnečné žiarenie nedopadá na zasklenie a v letnom období teda nevznikajú nežiaduce tepelné zisky. 
  • V zimných mesiacoch zasa vzniká medzi žalúziou a sklom vzduchová medzera, vďaka ktorej sa zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti okna ako celku.
  • Žalúzie sú maximálne funkčné a ich prednosťou je dlhá životnosť
  • Lamely vonkajších žalúzii sú vyrobené z hliníka, ktorý je povrchovo prispôsobený vonkajším podmienkam, t.j. náporu vetra, agresívnemu počasiu.
  • Lamely môžu byť rovné, ale aj v tvare písmen C, Z, T. Stabilitu žalúzií zvyšujeme ukotvením vo vodiacich lištách.
  • Vonkajšie žalúzie sú moderné, zaisťujú vysoký stupeň zatienenia, majú termoregulačný i ochranný efekt, znižujú aj prenikanie hluku do interiéru. 

Vonkajšie žalúzie Z90

Hliníkové exteriérové žalúzie Z-90 s minimalizáciou použitia PVC častí vďaka aktívnej mechanike zaklopenia lamiel, špeciálnemu vedeniu lamiel, vzájomne sa prekrývajúcim odhlučneným lamelám zabezpečujú dokonalé zatienenie a starajú sa o perfektný svetelný komfort. Životnosť žalúzie predlžujú aj nerezové spojky lamely a rebríčka. Žalúzie sa ľahko udržiavajú a vykazujú dlhodobú životnosť na realizovaných stavbách, vrátane energeticky pasívnych a nízkoenergetických domov.

Vonkajšie žalúzie S-75, S-90

Nový oblý tvar lamely žalúzií S-90 sa stala obľúbeným najmä u architektov, ktorým sa páči elegantný tvar tejto lamely a celkový dizajn plochy lamiel v zatvorenom stave. Vďaka svojej hlbokej profilácii je žalúzia s lamelou S považovaná za najpevnejšiu lamelu na súčasnom trhu. Minimum použitých PVC častí je zárukou vysokej životnosti a bezpečnosti. Výhodou exteriérových žalúzií s lamelou S-90 je možnosť plynulej regulácie prirodzeného osvetlenia a odrážanie priamych slnečných lúčov.

Vonkajšia žalúzia C80

Hliníkové lamely vonkajších žalúzií C-80 majú tvar písmena C a je možné ich naklápať do oboch strán. Na rozdiel od žalúzií s lamelou v tvare Z a S lamela v tvare C nemá v spodnej časti zalisované tesnenie. Tvar lamely neumožňuje, aby lamely na seba pri preklopení doliehali. Lamely môžu byť po bokoch fixované pomocou poplastovaného oceľového lanka, alebo sú zakončené plastovými (pri vyosení) alebo zinkovými kolíkmi a vedené v bočných vodiacich lištách, ktoré majú z oboch strán zalisované tesnenie, čo znižuje hlučnosť žalúzií vo vetre. Možnosť vyosenia lamely prináša výhodu zníženia zväzku žalúzií až o 50 mm pri výške žalúzií 2500 mm. Vyťahovacia páska a rebríčky sú vyrobené z textílií odolných voči UV žiareniu.

Pri možnosti dostatočnej technickej prípravy počas realizácie stavby, návrhom a rozmermi okien, ich samotným osadením môžeme navrhnúť vonkajšiu žalúziu a roletu s vodiacimi lištami, ktoré budú zapustené do špaliet okna, čo vytvára pozitívny architektonický prvok tohto detailu. Okrem tohto detailu môžeme v predstihu navrhnúť a dohodnúť i viac technických detailov, ktoré majú vplyv na správnu funkciu a vzhľad roliet a žalúzii.