Menu Zavrieť

Tepelná a zvuková izolácia škáry

Tepelná a zvuková izolácia montážnej škáry

Obľúbeným tepelnoizolačným materiálom pre utesnenie škáry pri osadzovaní okien sa stali integrálne izolačné peny. Majú štruktúru veľkého množstva uzavretých vzduchových pórov, čím je zabezpečená ich tepelnoizolačná a protihluková vlastnosť. Tieto peny počas tuhnutia zväčšujú svoj objem a montážnu škáru dostatočne vyplnia. Otázne je, ako uzavretú štruktúru tepelného a zvukového izolantu – PUR peny v škáre ochránime, aby sa neznehodnotili jej materiálové vlastnosti a to najmä vďaka prenikaniu vlhkosti do detailu osadenia okna práve spomínanou pórovitou štruktúrou, ktorá miestami nemusí obsahovať všetky póry dokonale uzavreté.
  • Aby sme zachovali vlastnosti stredového utesnenia pripojovacej škáry, t.j. PUR peny, najčastejšie používame „parotesne“ oddelenie priestoru v interiéri od pripojovacej škáry, tým pádom zabraňujeme prieniku vlhkosti z interiéru do PUR peny v škáre.
  • Na vonkajšej strane škáry používame materiály zabraňujúce zatečeniu vody do priestoru škáry, ale súčasne umožňujú jej odvetranie – „ paropriepustné“ oddelenie vonkajšieho prostredia od vyplnenej škáry PUR penou.
PUR penu vo vnútri škáry teda tak dokonale chránime a môže po dlhý čas plniť svoju úlohu – slúžiť ako výborná tepelná a protihluková zábrana
V prípade potreby používame na utesnenie škáry aj impregnované (expanzné) tesniace pásky a tesniace tmele. Na tento systém musíme mať vytvorené požadované podmienky.
Interiérová izolačná páska

Interiérová izolačná páska,
REHAU GENEO 86

Interiérová izolačná páska

Interiérová izolačná páska,
BLYWEERT OLYMPIA HI 82

Interiérová izolačná páska

Interiérová izolačná páska,
REHAU GENEO 86