Menu Zavrieť

Izolačné sklá

Izolačné sklá v našich oknách a dverách

Sklá, ktoré prevažne zasklievame do našich okien sú zložené z dvoch, alebo troch tabúľ skla, ktoré majú určitú hrúbku a charakteristickú vlastnosť. Našimi skúsenosťami a v spolupráci s projektantmi už aj vo fáze tvorby projektov, alebo pri spracovávaní ponúk, vieme navrhnúť riešenie a realizovať zasklenia otvorových konštrukcií, ktoré majú spĺňať ich určité (naprojektované) funkčné vlastnosti. Rôzne kombinácie skladieb dnes dostupných skiel a najmä široká paleta profilov v profilovom systéme REHAU/ BLYWEERT nám to spoľahlivo umožňuje aj u nízkoenergetických a pasívnych domoch.

Štandartná hrúbka trojskla v našich oknách:<

v hliníkových oknách 48mm (4-18-4-18-4) – Ug=0,5 W/m2K
v plastových oknách 44mm (4-16-4-16-4) – Ug=0,6 W/m2K

Ponúkame širokú škálu skiel s rôznou farbou, vzorom, vloženou ozdobnou mriežkou. Na zníženie rizika rosenia okrajov skiel
v zimných mesiacoch máme v ponuke sklo s „teplým okrajom“, v ktorom je tepelne vodivý hliníkový, alebo nerezový dištančný rámik na obvode skla nahradený nevodivým PVC rámikom – tepelný rámik TGI.

Avšak u okien sledujeme nielen minimalizáciu tepelných strát ale aj:

  • nízky súčiniteľ prechodu tepla (Ug),
  • využitie tepelných ziskov t.j. energetická priepustnosť slnečného žiarenia (g).

Dostatočne oslnené okná môžu mať vo vykurovacej sezóne aj pozitívnu tepelnú bilanciu – do interiéru prenikne viac energie, než oknami unikne. Preto sledujeme nielen Uw a Ug, ale aj celkovú energetickú priepustnosť g. Tejto požiadavke vyhovujú okná s izolačnými trojsklami s Ug aspoň 0,7 a g = 0,5 a viac.

Climatop XN

Izolačné sklá Climatop XN

Denný komfort – veľkorysá ponuka svetla. Zimný komfort – špičková tepelná izolácia. Jedinečné vlastnosti z hľadiska prestupu svetla a solárneho faktora.

Climatop ONE

Izolačné sklá Climatop ONE

Letný komfort – nízky solárny faktor. Zimný komfort – extra nízke Ug. Hlavné vlastnosti Climatop oneEnergetická účinnosť, vysoká reflexia

Climatop LUX

Izolačné sklá Climatop LUX

Denný komfort – veľkorysá ponuka svetla. Zimný komfort – najvyššia energetická účinnosť, púšťame dnu teplo a nemusíme kúriť. Vysoký polarný faktor.