Menu Zavrieť

Energetický hospodárne vchodové dvere GENEO

REHAU GENEO X systém vchodových dverí

Energetická efektívnosť v dizajne.

Vchodové plastové dvere to nie je len vstupný priestor – okolo nich sa v dome točí všetko. Preto sú maximálna energetická hospodárnosť, dizajn, komfort a dlhá životnosť také dôležité.  A vďaka špičkovému materiálu RAU-FIPRO X druhej generácie sa práve tieto vlastnosti zjednotili v systéme vchodových plastových dverí GENEO X.

Špičková tepelná izolácia plastových dverí GENEO​

Cez netesné dvere sa môže stratiť veľa energie. A to je práve tá energia, ktorá sa spotrebuje zbytočne, ale napriek tomu ju treba zaplatiť. Čím lepší je tepelne zaizolovaný Váš obvodový plášť budovy, tým nižšia je Vaša spotreba energie. A k tomu prispievajú svojim dielom aj vchodové dvere. Pri vchodových dverách rozhoduje o energetickej hospodárnosti okrem dverovej výplne aj rám.

Technologia dverí rau-fipro x

  • Komplexná výstuž – Pri použití tradičných plastových profilov musí byť rám väčšinou vystužený oceľou, aby uniesol hmotnosť výplne, resp. sklených tabúľ. Plastové dvere Rehau GENEO to nepotrebuje. Vďaka vláknovej výstuži v profile sa pri mnohých aplikáciách úplne môže upustiť od použitia ocele. Je to výhoda, ktorá sa prejaví na energetickej hospodárnosti, lebo oceľ je extrémne dobrý tepelný vodič a funguje ako tepelný most. S plastovými dverami GENEO teplo zostane tam kam patrí a to v budove.
  • Konštrukčná hĺbka – Konštrukčná hĺbka profilu GENEO je 86 mm a umožňuje použiť do vchodových dverí výplne a zasklenia do hrúbky 53 mm. Okrem toho tvorí vnútro profilu šesť funkčných komôr. Tieto komory sa dajú využiť napríklad na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností pomocou termomodulov.
  • Stredové tesnenie – Optimálnu tesnosť plastových dverí GENEO zabezpečujú tri tesniace roviny prebiehajúce po celom obvode.
  • Stabilita – Za svoju enormnú stabilitu vďačia plastové dvere GENEO vláknovému kompozitnému materiálu RAU-FIPRO X a patentovanému IVS (integrovanému výstužnému systému).

kompozitné dvere REHAU GENEO