Menu Zavrieť

Šetrite energiou

Takto sa úspora energie stáva hračkou

Proti narastajúcim nákladom za energiu nemôžete nič robiť, so svojou osobnou spotrebou energie ale áno. Cez zle izolované okná sa stráca drahocenná energia. Platiť ale musíte aj napriek tomu.

Pomocou našich okenných systémov zvládnete bez problémov aj Vašu spotrebu energie. Vysoké izolačné hodnoty sa postarajú o nízku spotrebu energie – až do 76 % menej energie ako v prípade starých okien*. Jednoznačné Plus pre Vaše vrecko! Urobte s novými energeticky úspornými oknami od REHAU už teraz to správne rozhodnutie. Tým v značnej miere znížite vlastnú spotrebu energie a ušetríte hotové peniaze.

Ako rozpoznáte dobre izolované okná?

Akonáhle ide o energeticky efektívne okná, spomenie sa hodnota U okien. Hodnota U je koeficient prestupu tepla. Slúži na klasifikáciu tepelnej izolácie okna a uvádza množstvo energie, ktoré za jenu hodinu prejde cez 1 m² plochy.

Čím nižšia je táto hodnota, o to vyššia je tepelná izolácia. 

V porovnaní s bežnými, jednoducho zasklievanými oknami s hodnotami U o priemere 5,8 W/m²K majú naše okná špičkové hodnoty až do 0,85 W/m²K. 

Pri osádzaní Vašich okien je mimoriadne dôležitá ich odborne správna montáž. Len ak sú Vaše okná úplne tesné, je možné zabrániť škodám spôsobených vlhkosťou a napadnutie plesňou.